Naukowo i praktycznie o edukacji muzycznej

W przeddzień wiosny czyli 19 i 20 marca w Poznaniu będziemy uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji poświęconej tematowi nowoczesnych metod edukacji muzycznej. Jesteśmy bardzo ciekawi wystąpień zaproszonych gości. Poruszymy tematy związane zarówno z konkretnymi metodami nauczania, ale również takie, które nawiązują do osoby nauczyciela i jego warsztatu pracy jako najważniejszych czynników wpływających na poziom edukacji muzycznej. Zaproszeni są wszyscy nauczyciele muzyki i rytmiki oraz osoby zainteresowane wprowadzaniem zmian w edukacji muzycznej w Polsce.

Konferencja ma charakter nie tylko naukowy. Podczas dwóch dni spotkań uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowanych zajęciach warsztatowych, także z udziałem dzieci i studentów. Usłyszymy również piosenki w wykonaniu chóru szkolnego Szkoły Podstawowej z podpoznańskiej Kobylnicy. Zobaczymy i co więcej sami będziemy uczestniczyć w pokazie najbardziej kolorowego instrumentu na świecie czyli Bum Bum Rurek.

Podczas wykładu połączonego z warsztatem zostaniemy zaproszeni do praktycznego poznania metody Klanzy i Edwina Gordona.

Zapowiada się zatem naukowo i praktycznie, a to najcenniejsze! Zapraszamy każdego kto chce zmian i ożywienia w edukacji muzycznej naszych dzieci.

Zamieszczamy program Konferencji oraz zaproszenie od Kierownika Katedry edukacji muzycznej AM. Udział w konferencji to kwestia chęci i wypełnienia karty zgłoszeniowej.

Do zobaczenia!